Startuolio kūrimas

Milijonų milijonai, bet tik 1 iš 10 dar gyvas, kas?

Nors startuolį kurti Lietuvoje yra madinga, bet mano akimis jų nėra daug. Ir ne visi startuoliais besivadinantys startuoliai iš tikro yra startuoliai. Žodžiu, teko stebėti, teko auginti, teko pačiam kurti. Ar rekomenduočiau? Depends.

Rinkos tyrimas

Nemokame mes tirti rinkos ir ieškoti galimybių, nes tai sunkus procesas. Reikia daug googlinti, klausinėti (kam patinka klausinėti? nebent studentam:) ), gal net investuoti į duomenis. Ruošiant pristatymą investuotojams ši dalis būna labiausiai iš piršto laužta – „na, nes reikia”. Nors jei niekam nereikia produkto, tai kam tą produktą kurti ir gaišti laiką. Gerai kad užtenka noro!

Komanda

Žengiame per anksti į šį procesą, reiktų turėti bent 35m. ar net 45m. bei jau būti sėkmingai uždirbus pinigus kažkuriai kitai kompanijai. Dar reikėtų turėti nemažai pažįstamų ar draugų, kurie papasakotų apie procesus, investicijas, įsipareigojimus ir dar kitus žodžius kurie yra neatsiejami kiekvieno žmogaus apsisprendimo palydovai norint kurti startuolį.

Pristatymas

Ne, gauti pinigus nėra sunkiausia dalis. Sunkiausia dalis uždirbti daugiau nei išleidai. Pinigų yra, trūksta idėjų ir komandų, kurios sėkmingai kurtų naujus produktus. Nieko naujo nepasakiau, bet prezentaciją arba pitchą reikia mokėti pasidaryti ir reikia mokėti pristatyti. Pastarojo dalyko aš taip ir neišmokau.

Produkto kūrimas

Šią dalį daugelis knygų apie startuolius autorių, konsultantų, turinio kūrėjų kažkaip praleidžia. Manau per daug kintamųjų, jog būtų galima sistemiškai informaciją pateikti. MVP kurti galime visi, bet veikiantį produktą, kuris tuo pačiu būtų unikalus, sertifikuotas, patogus ir dar visoks koks… Tokių produktų gal net nėra, tai nesibaigiantis procesas. Na ir kopijuoti nėra taip jau blogai, kaip pradžioje atrodo.

Pirmas klientas

Sveikinu, jei turite pirmą klientą, kuris nėra šeimos narys ar buvusi darbovietė. Reikia dar bent 999 tokių. Šiame etape dažnai tenka išgirsti jog startuolis tai ne sprintas, tai maratonas ir tik 1 iš 10 dar gyvas.

Apie tokius bei kitus raktažodžius ir galime padiskutuoti: akseleratorius, inkubatorius, fondas, angelas, ARR, MRR, perdėgimas, bootstrapinimas, pivotinimas, runway, ROI, SAAS, Seed ir Series A, unikornas, zebras ir t.t.

Start a project

    If you would rather contact me, you can call me on +1 340 369 795.